اخبار کریپتوکارنسی

بازگشت طلای دیجیتالی: بیت‌کوین به مسیر ارزش آفرینی برگشت

افزایش اخیر قیمت بیت کوین (BTC) بار دیگر شهرت این ارز دیجیتال را به عنوان نوعی “طلای دیجیتال” در میان برخی از تحلیلگران تقویت کرده است که می‌گویند در مواقع بحران ژئوپلیتیک و اقتصادی به عنوان یک دارایی امن عمل می‌کند. با وجود آشفتگی در بخش‌های بانکی و فناوری، ارز دیجیتال پیشرو جهان در هفته گذشته بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است.

مسیر قیمت بیت کوین در واقع منعکس کننده مسیر طلا در پی ورشکستگی بانک سیلیکون ولی (SVB) در اوایل ماه مارچ، پس از پیروی از یک مسیر مشابه در سهام بود.

گلن گودمن، تحلیلگر و روزنامه‌نگار حوزه کریپتو، گفت:

دیدن بیت کوین از همبستگی خود با سهام جدا می‌شود و در عوض با طلا همسو می‌شود، جالب است.»

 

وی افزود: “داستان “BTC یک محمل ارزش‌آفرینی است، آیا طلای دیجیتال بازگشته است؟ روشن است که فروپاشی بانک سیلیکون ولی ایمان به بازارهای سنتی را از بین برده است.

نایجل گرین، مدیر عامل شرکت مشاوره مالی deVere Group، گفت که تورم بلندمدت دلار آمریکا و سایر ارزها می‌تواند منجر شود که مردم عملکرد بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزش پایدار ببینند.

وی افزود: «سرمایه گذاران به دنبال ارزهای جایگزین مانند ارزهای دیجیتال هستند. با حرکت رو به جلو، این ارزها به طور فزاینده ای با ارزهای سنتی و مالی بانکی که تا کنون مرسوم بوده رقابت خواهند کرد و این امر به تسلط کاهشی ارزهای بین المللی پیشرو در حال حاضر کمک می‌کند.»

در هفته‌های اخیر بیت‌کوین نشان داده که به مسیر صعودی خود بازگشته و با ادامه مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین پیش‌بینی می‌شود قیمت رمز ارزها جهشی بی‌سابقه را در صورت بروز آتش‌بس در اروپای شرقی تجربه کنند. علاوه‌براین، اهمیت رمز ارز و امور مالی غیرمتمرکز و Defi در زمان بحران‌های بانکی و مالی در دنیا نشان داده که این‌ها گزینه‌های جایگزین مناسبی برای سرمایه‌گزاری در روزهای نه چندان خوب هستند.

 

برای دادن رای کلید کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. جدا شدن بیت کوین از مسیر سهام و وابسته بودنش به طلا حقیقتیه که بعد از رشد عجیب طلا اتفاق افتاده. طلا در حال حاضر توی بالاترین قیمت تاریخی خودش هست به دلیل بی اعتمادی به قوانین بانکی امریکا و همه‌ی بازار ها با طلا تکون میخورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا