اخباراخبار کریپتوکارنسی

سرقت ۱۰۳ میلیون دلار دارایی دیجیتال در یک ماه!

بیش از ۱۰۳ میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتالی در آوریل ۲۰۲۳ دزدیده شد!

سوء استفاده‌های رمزنگاری، کلاهبرداری‌های خارج از کشور و حملات وام‌های فلش در ماه آوریل نشانه‌های کمی از روند بهبود را مشاهده کردند، به طوری که بیش از ۱۰۳ میلیون دلار از سرمایه‌گذاری‌ها از پروژه‌های کریپتو و سرمایه‌گذاران در این ماه به سرقت رفت.

در ۳۰ آوریل، شرکت حسابرسی و امنیت کریپتو CertiK جمع‌بندی ماه آوریل از سوء استفاده‌ها، کلاهبرداری‌ها و هک‌های رمزنگاری را منتشر کرد که نشان می‌دهد کل وجوه از دست رفته در آوریل ۱۰۳٫۷ میلیون دلار بوده است. مجموع ضرر سال ۲۰۲۳ تا به اینجای کار به ۴۲۹٫۷ میلیون دلار می‌رد.

این ماه به‌ویژه با سوء استفاده‌های ارزهای دیجیتال هم همراه بود، مثل:

  •  از دست رفتن ۲۵٫۴ میلیون دلار به دلیل سواستفاده از چندین ربات معاملاتی MEV در ۳ آوریل
  •  سرقت ۲۲ میلیون دلار در یک کیف پول داغ در صرافی Bitrue 
  • هک صرافی GDAC کره جنوبی که منجر به ضرر ۱۳ میلیون دلاری شد.

به گفته کارشناسان، مجموع زیان ناشی از سرقت در کریپتو و دیفای در ماه، هم اکنون به ۷۴٫۵ میلیون دلار رسیده است که حدود نیمی از کل ۱۴۵ میلیون دلار دزدیده‌شده در چهارماه ابتدایی را پوشش می‌دهد.

همچنین مجموع وجوه از دست رفته به دلیل کلاهبرداری‌های کریپتویی، سوای بحث سرقت، به ۹٫۴ میلیون دلار در ماه رسیده است، که برترین کلاهبرداری در ارتباط با مرلین DEX است که ۲٫۷ میلیون دلار از دست داده است. در ۲۶ آوریل، گزارش شده که کارشناسان در حال بررسی یک “مسئله بالقوه مدیریت کلید خصوصی” در صرافی‌ها هستند.

به هرحال، مسئله‌ی امنیت در جهان کریپتو در حال تبدیل شدن به یک بحران است و نمی‌تواند بدون بهبود در این حوزه به جلو حرکت کند. چون در کوتاه مدت احتمالا با این روند خروج سرمایه به خاطر سرقت، کل بازار را تحت شعاع قرار خواهد داد.

جلوگیری یا پیگیری این سرقت ها به دلیل تحریم های جهانی علیه ایران کاریست دشوار. بنابراین پیش از شروع معاملات خود از امنیت صرافی یا پلتفرم خارجی مورد نظر اطمینان حاصل کنید. اگر نمی‌خواهید خود را درگیر ریسک های موجود در کار با پلتفرم های خارجی کنید بهتر است از نمونه های مشابه داخلی که شبیه ساز بازار های خارجی هستند استفاده کنید.

 

برای دادن رای کلید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا