آموزشتحلیل فاندامنتال

بررسی ۳ ارز پر سود در هفته گذشته (KAVA-RENDER-TRX)

یک هفته دیگر را هم در حالی پشت سر گذاشتیم که بیت کوین به عنوان بزرگترین و محبوب ترین ارز دیجیتال حرکت چندان بزرگی را انجام نداد. اما به این معنا نیست که هیچ توکنی صعود یا نزولی را تجربه نکرده است. بنابراین یک بار دیگر به سراغ رمز ارزهای پر سود هفته می رویم و بعد از نگاهی کوتاه به پروژه دلایل رشد آن را بررسی می کنیم. هدف از این مقالات آشنایی بیشتر شما با پروژه ها و دلایل رشد آن هاست به این امید که روزی بتوانید قبل از حرکت های بزرگ آن را پیش بینی کنید. با صرافی ارز دیجیتال توایکس در این مقاله همراه باشید.

KAVA با توکن KAVA

رشد ۶۷ درصدی در ۵ روز ابتدایی هفته

کاوا چیست؟

کاوا به عنوان یک بلاکچین بین زنجیره ای خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) فعالیت می کند که از طریق آن کاربران قادرند در ازای وثیقه گذاری رمز ارزهای اصلی مثل بیت کوین، بایننس کوین و سایر ارزهای دیجیتال استیبل کوین این شبکه به نام USDX را دریافت کنند.

چرایی رشد کاوا در هفته اخیر

داستان این ارز دیجیتال از این قرار بود که انجمن صرافی های ارز دیجیتال (DAXA) در کره جنوبی برای دو پروژه KAVA و  WAVES در صرافی Upbit هشدار سرمایه گذاری اعلام کرده بود. دلیل این هشدار این بود که این انجمن معتقد بود ارتباط استیبل کوین های آن ها با ۱ دلار به درستی اعمال نشده است. در هفته گذشته بعد از برداشته شدن این هشدار مجددا اجازه واریز آن به صرافی صادر شد. با انتشار این خبر هر دو توکن شاهد رشد های دو رقمی بودند که سهم KAVA در هفته گذشته حدود ۳۰ درصد بوده است.

در این میان راه اندازی شبکه اصلی (Mainnet) کاوا ۱۳ هم این آتش را شعله ورتر کرد. این توکن که در ابتدای ماه مه ۰٫۶۶۷ دلار قیمت داشت تا ۱٫۵۵ دلار هم رشد داشت و در زمان نگارش این مقاله ۱٫۱۶۸ دلار قیمت دارد.

Render Token با توکن RENDER

سود ۲۷ درصدی در کمتر از یک هفته

رندر توکن چیست؟

همانطور که از نام پروژه پیداست باید ارتباطی به خروجی گرفتن از ویدئوها یا انیمیشن های ساخته شده داشته باشد. زمانی که یک ویدئو یا یک انیمیشن ساخته می شود و تصاویر کنار هم قرار گرفته می شود باید از آنها خروجی گرفته شود. به این خروجی اصطلاحاً رندر (Render) گفته می شود و عملیاتی است که نیاز به کارت گرافیک قوی دارد. در این میان پروژه RENDER TOKEN اقدام به ساخت مجموعه ای از GPUهای توزیع شده کرده است که بر روی شبکه اتریوم طراحی و اجرا شده است.

این شبکه افراد سازنده را با افرادی که کارت گرافیک های قوی و آزاد دارند مرتبط می کند تا به هر دو سود برساند. توکن بومی این پروتکل هم RNDR است که از آن برای پرداخت های شبکه استفاده می شود.

دلایل رشد RNDR در هفته گذشته

همانطور که گفته شد گیر افتادن بیت کوین در یک روند فرسایشی نهنگ های بازار را به سمت آلت کوین ها سوق داده است. در هفته گذشته که روند انتقال بیت کوین به صرافی ها هم به شدت کاهش یافت استیبل کوین ها و برخی از آلت کوین ها در رادار سرمایه گذاران تاثیر گذار قرار گرفت. 

یکی از آلت کوین ها رندر توکن (Render Token) بوده است که در دو هفته اخیر رشد قابل توجه ۶۳ درصدی را به ثبت رساند. عموما خرید نهنگ ها به دلیل سود آوری در مدن زمان کوتاه اتفاق می افتد به همین دلیل امکان دارد که هر زمان اقدام به فروش توکن های خود کنند و این فشار فروش موجب ریزش قیمت آن توکن شود. البته مواردی هم دیده شده است که بعد از این خریدها هم چنان قیمت به حرکت خود ادمه داده است.

این توکن در طول یک هفته اخیر توانست از قیمت ۲٫۳۱۵ دلار تا ۲٫۹۵۴ دلار تا ثبت کند و در حال حاضر در حدود قیمتی ۲٫۷۱ در حال معامله است. به این ترتیب در بیشترین حالت بیش از ۲۷ درصد رشد قیمتی را در این هفته تجربه کرده است و در حال حاضر نسبت به هفت روز گذشته ۱۷ درصد در سود است.

TRON با توکن TRX

صعود بیش از ۱۴ درصدی

دلایل رشد TRX

ترون با توکن TRX یک سیستم بلاکچینی غیرمتمرکز است که توسط بنیاد ترون (Tron Foundation) در سال ۲۰۱۷ با ایده مدیر عامل معروف آن جاستین سان (Justin Sun) راه اندازی شد.

این توکن که اکنون در جایگاه یازدهم در بیت رمز ارزها از نظر حجم بازار قرار دارد در ابتدا به منظور فراهم کردن حقوق مالکیت کامل برای محتوای دیجیتال شروع به کار کرد. هدف اصلی آن، کمک به تولید کنندگان محتوا و تشویق آنها توسط پاداش های بیشتر بود چرا که به واسطه کمپانی های واسطه مانند متا (فیسبوک سابق) تولید کنندگان محتوا از سهم کمتری از درآمدها برخوردار بودند.

دلایل رشد TRX در هفته گذشته

برای این رمز ارز معروف می توان این دو خبر مهم را علت اصلی صعود آن دانست.

  1. جامعه TRON انتظار دارد که TRX زمانی که هنگ کنگ تجارت دارایی دیجیتال را برای سرمایه گذاران خرده فروش در اول ژوئن باز می کند، یک ارز دیجیتال قابل معامله باشد.
  2. همکاری ترون با Nansen که یکی از برترین ارائه دهنده های تخقیقات و داده های بلاکچینی است که مورد اعتماد تیم ها و مشتاقان کریپتویی پیشگام دنیاست.

TRX با قیمت ۰٫۰۷ دلار کار خود را در این هفته آغاز کرد و در بالاترین حالت به قیمت ۰٫۰۸ دلار رسید که رشد ۱۴ درصدی محسوب می شود. در زمان نگارش این مطلب TRX در حدود ۰٫۰۷۷ دلار در حال معامله است که نسبت به قیمت ابتدای هفته حدود ۱۰ درصد در سود قرار دارد.

سخن آخر

بازار کریپتو در هر شرایطی که باشد برخی از توکن ها رشد می کنند و برخی دیگر نزول. درست است که شرایط بیت کوین تاثیر به سزایی بر حرکات بازار دارد اما در هر شرایطی که باشیم توکن هایی هستند که رشد های قابل توجهی می کنند. 

این هفته هم با این که بیت کوین تحت فشار بوده است و حرکت خاصی انجام نداده توکن هایی به علل مختلف توانستند برای سرمایه گذاران خود سود به همراه بیاورند. 

پس نتیجه می گیریم شناخت درست از بازار، درک تاثیر اخبار بر توکن ها، شرایط بیت کوین و عوامل دیگر در کنار هم می توانند دید سرمایه گذار را گسترده تر کنند و به او در ورود یا خروج از یک ار زدیجیتال کمک به سزایی کنند. امید است این مطلب کمکی به نگاه شما به بازار کرده باشد. برای اطلاع بیشتر در این حوزه با آکادمی توایکس همراه باشید.

برای دادن رای کلید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا