Meme Coinآلت کوین

شیبا اینو چیست ؟

پس از موفقیت‌های دوج کوین و حواشی مثبت آن در سال‌های اخیر اقدام برای خلق توکن رقیب برای آن افزایش پیدا کرد که در نهایت در سال ۲۰۲۰ با خلق شیبا توسط فرد یا افرادی به نام «ریوشی» (Ryoshi) این امر به وقوع پیوست البته باید به این موضوع اشاره کنیم که ادعای رقیب بودن این دو توسط سازندگان شیبا بیان شد. در ادامه به این مورد که شیبا اینو چیست خواهیم پرداخت.

شیبا اینو یک آلت کوین براساس بلاک چین اتریوم است که در بدو خلق خود سروصداها و حواشی زیادی را به وجود آورد. درواقع شیبا یک نژاد ژاپنی از سگ شکاری است که خالقان این توکن از مم و اسم این حیوان برای ارزدیجیتال خود استفاده کرده‌اند. سازندگان این آلت کوین از شیبا به عنوان «قاتل دوج کوین» یا «جایگزین دوج کوین» یاد می‌کنند.

باید به این موضوع بپردازیم که شیبا اینو و دوج کوین با استفاده از مم‌هایی که به کار می‌برند و نسبت به اهداف پیدایش خود بیش‌تر حالت طنز داشته و کاربردهای اساسی را در بر نمی‌گیرند.

قیمت شیبا اینون در اکتبر ۲۰۲۱ افزایش ۱۰ برابری را در پی داشت که همین امر باعث شد ارزش بازار این ارز دیجیتال به ۴۱ میلیارد دلار برسد که همین موضوع این آلت کوین را به برترین‌ها در این حوزه تبدیل می‌کرد.

پس از توئیتی که ایلان ماسک مالک تسلا در سوم اکتبر ۲۰۲۱ از مم کوین سگ شیبا منتشر کرد قیمت شیبا اینو پامپ خوبی را تجربه کرد. قابل ذکر است که مدیر تسلا یکی از بزرگ‌ترین طرفداران دوج کوین بوده و خود را «پدر دوج» (Dogefather) معرفی می‌کند.

افزایش قیمت شیبا اینو در اکتبر ۲۰۲۱ باعث شد که این آلت کوین تقریباً به ارزش بازار ۳۶.۹ میلیارد دلاری دوج کوین برسد (۳۱ اکتبر ۲۰۲۱) همین امر مسبب این موضوع بود که حامیان این ارز به صورت واقعی توکن مورد علاقه خود را قاتل دوج کوین نامیده و از لقب «سربازان شیبا» (SHIBArmy) استفاده کنند.

شیبا اینو چیست ؟

 

می‌توانید ماهیت شیبا اینو را که در وایت‌پیپر منتشر شده در سایت رسمی شیبا را مطالعه کنید. درواقع شیبا اینو در پاسخ به سوال ساده‌ای ساخته شده است و سوال این است، چه اتفاقی رخ می‌دهد اگر یک ارز دیجیتال به صورت ۱۰۰ درصد توسط جامعه خود هدایت یا مدیریت شود؟

به عقیده سازنده شیبا اینو قدرت جمعی غیرمتمرکز بسیار بیشتر از قدرت جمعی متمرکز بوده و طبیعتا نتیجههای بهری را در بر خواهند داشت.

هم اکنون شیبا اینو ۵۰۰ هزار نفر عضو دارد که تمامی اصول اولیه شیبا که به صورت زیر است را پذیرفته‌اند:

  • پروژه از صفر با تفکر به روحیه خلق از هیچ شروع شد.
  • شیبا از یک جامعه موجود یا از پیش مونتاژ شده تأسیس نشده است.
  • ابراز عشق به سگ‌های شیبا اینو.

شیبا اینو آلت کوینی است که بر بلاک چین  ERC-20 مبتنی بر اتریوم ساخته شده و فعالیت می‌کند، همانند دیگر آلت کوین‌هایی که امروزه در بازار ارزهای دیجیتال قرار دارند. خالق شیبا اینو در ادامه وایت پیپر خود به این موضوع اشاره کرد که به دلیل این که بلاک چین اتریوم به پروژه‌ها اجازه غیرمتمرکز بودن داده و امنیت بالایی را ارائه می دهد از جانب وی انتخاب شده است. شاید باز هم باخود بگویید که شیب یا شیبا اینو چیست که در ادامه به این موضوع به صورت کامل پرداخته‌ایم.

شیب توکن شیبا اینو

 

شیبا اینو (SHIB) : شیبا اینو چیست؟ درواقع شیب واحد پولی اساسی پروژه شیبا اینو است. با عرضه ۱ کوادریلیون (برابر با ۱۰۰۰ تریلیون) شیب توسط ریوشی ۵۰ درصد از توکن‌های شیبا اینو در «یونی سواپ» (Uniswap) قفل شد (برای مقاصد نقدینگی)، سپس وی ۵۰ درصد دیگر را برای نگهداری به بنیان‌گذار اتریوم، ویتالیک بوترین فرستاد. بیش از ۵۰ تریلیون کوین شیبا اینو، که در آن زمان بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش داشت، به صندوق امداد کووید-۱۹ در هند شد که شرایط کرونا دلتا این کشور در آن زمان خیلی بد بود. گردش ۴۰ درصد از کل عرضه شیبا اینو به یک کیف پول به اصطلاح مرده ارسال شده.

لیش (LEASH): دومین توکن در اکوسیستم شیبا اینو است که نمایانگر انتهای دیگر طیف اکوسیستم خواهد بود، تعداد کلی این توکن‌ها در اکوسستم شیبا اینو برابر با ۱۰۷۶۴۶ است.

بون ‌(BONE)‌: بون با مجموع عرضه ۲۵۰۰۰۰۰۰۰توکن را در این اکوسیستم دارد. توکن بون یک توکن حکومتی طراحی شده است که به ارتش شیب اجازه می‌دهد در مورد پیشنهادات آتی رای دهند.

همچنین در اکوسیستم این آلت کوین شامل موارد زیر نیز می‌شوند:

شیبا سواپ (ShibaSwap): هدف پلتفرم DeFi  شیبا سواپ ارائه مکانی امن برای تجارت ارزهای دیجیتال و در عین حال غیرمتمرکز ماندن است.

انکوباتور شیبا اینو (Shiba Inu Incubator): هدف انکوباتور این است که تمرکز را فراتر از اشکال هنری رایج مانند نقاشی، عکاسی، و رندر دیجیتال تغییر دهد و راه‌هایی را برای ارج نهادن به خلاقیت و نبوغ کشف کند.

شیبوشی‌ها (Shiboshis): ۱۰۰۰۰ توکن «غیرقابل تعویض» (NFT)شیبوشی تولید شده توسط شیبا اینو هستند که بر روی بلاک چین اتریوم نوشته شده‌اند، هر کدام از این ان‌اف‌تی‌ها ویژگی‌های مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها  را منحصر به فرد و کلکسیونی می‌کند.

چگونه شیبا اینو بخریم؟

 

برای خرید شبا اینو کافی است در سایت توایکس‌ ثبت نام کرده و پس از پشت سر گذاشتن مراحل احراز هویت اقدام به خرید این ارز دیجیتال نمایید. در توایکس با واریز ریال به سایت و با سرعت بالا قادر خواهید بود این ارز دوست داشتنی را در کیف پول توایکس خود داشته باشید.

خرید شیبا اینو در توایکس

 

محبوبیت شیبا اینو روز به روز در حال افزایش است به همین دلیل کاربران به دنبال پلفرمی آنلاین برای خرید و فروش این ارز دیجیتال هستند. توایکس صرافی ارزدیجیتالی نوپا است که بستری ساده و امن برای خریدو فروش راحت با کارمزد رقابتی را برای کاربران خود فراهم کرده است.

برای خرید شیبا اینو کافی است در سایت توایکس ثبت نام کرده و پس از اتمام مراحل احراز هویت اقدام به خرید کنید. در این مقاله به صورت کامل به این موضوغ که شیبا اینو چیست اشاره شده است.

برای دادن رای کلید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا