ALT Coinآلت کوین

بایننس کوین چیست؟

بایننس کوین ارزدیجیتال تخصصی صرافی بایننس است که با نماد BNB شناخته می‌شود. قابل ذکر است که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ باینسس با حجم معاملاتی ۷.۶ میلیارد دلار بزرگ‌ترین صراقی ارز دیجیتال شناخته شد.

بایننس کوین چیست؟‌

 

بایننس کوین در ابتدای پیدایشش به عنوان ارز بومی اسمارت چین بایننس برروی بلاک چین اتریوم (ERC 20) راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال بومی صرافی بایننس در سال ۲۰۱۷ با ۲۰۰ میلیون توکن خلق شد. از تمامی توکن‌های خلق شدهددر بایننس این صرافی  ۱۰٪ یا ۲۰ میلیون توکن بی‌ان‌بی را به سرمایه گذاران ، ۴۰٪ یا ۸۰ میلیون توکن را به تیم موسس و ۵۰٪ یا ۱۰۰ میلیون را به شرکت کنندگان مختلف از طریق فرآیند ICO ارائه کرد.

تقریباً نیمی از سرمایه جمع‌آوری‌شده در طول فرآیند آی‌سی‌یو برای برندسازی و بازاریابی بایننس در نظر گرفته شد، در حالی که حدود یک سوم برای ساخت پلتفرم بایننس و انجام ارتقاءهای لازم در اکوسیستم بایننس استفاده شد.

بی‌ٰان‌بی در ابتدا مبتنی بر شبکه اتریوم بود اما اکنون ارز اصلی بلاک چین خود بایننس، زنجیره بایننس است.

اگرچه ۱۰۰ میلیون توکن بایننس در ابتدا در آی‌سی‌یو ارائه شد، اما بازهم نسبت به کل عرضه فعلی کمتر است. هر سه ماه یکبار، بایننس یک پنجم سود خود را برای بازخرید و نابودی دائمی یا «سوزاندن» توکن‌های بایننس که در خزانه خود دارد استفاده می‌کند.

بایننس به طور منظم این رویدادهای سوزاندن را انجام داده است. آخرین رایت بی‌ان‌بی در ۱۵ آوریل ۲۰۲۱ رخ داد، زمانی که بایننس در مجموع ۱،۰۹۹،۸۸۸ بی‌ان‌بی، معادل ۵۹۵،۳۱۴،۳۸۰ دلار توکن را سوزاند. این پانزدهمین رایت سه ماهه بایننس بی‌ان‌بی و بزرگترین آن از نظر دلار آمریکا است. کل عرضه بی‌ان بی از ۱۷۰,۵۳۲,۸۲۵ به ۱۶۹,۴۳۲,۹۳۷.۴ کاهش یافته است.

پشتیبانی بایننس  کوین

بایننس به عنوان یک توکن، ابزاری برای کارمزدهای معاملاتی با تخفیف در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد. اما از آن زمان، استفاده از آن به برنامه‌های کاربردی متعددی در تعداد زیادی از پلتفرم‌ها گسترش یافته است. برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در (Binance.com، Binance DEX و Binance Chain) استفاده می‌شود.

همچنین می‌توان از آن برای پرداخت‌ها (در مکان‌هایی مانند Crypto.com، Monetha و HTC استفاده کرد. برای رزرو اقامتگاه‌های مسافرتی (در سایت‌هایی مانند TravelbyBit، Trip.io و Travala.com) برای اهداف سرگرمی (هدایای مجازی، بسته‌های کارت، قرعه کشی)  پرداخت هزینه خدمات آنلاین (BitTorrent، Canva، Storm) و حتی برای اهداف مالی (از ETHLend وام بگیرید یا در Moeda سرمایه گذاری کنید).

همچنین می‌توان از سکه‌های بایننس برای سرمایه گذاری در ICO‌های خاصی استفاده کرد که از طریق برنامه لانچ پد بایننس فهرست شده اند. لیست ارزهای دیجیتال جدید در صرافی بایننس و استفاده از بایننس، بازاری بی‌نظیر را برای تجارت در انواع توکن‌های مجازی جدید و جدید فراهم می‌کند.

توکن کریپتو از سایر شراکت‌ها حمایت شده است که به گسترش استفاده از آن کمک کرده است. این شامل مشارکت با پلتفرم برتر پخش ویدیوی زنده آسیایی، Uplive است که هدایای مجازی را برای توکن‌های BNB به پایگاه کاربر ۲۰ میلیونی Uplive می‌فروشد.

بایننس کوین همچنین توسط پلتفرم، اپلیکیشن موبایل و کارت نقدی VISA موناکو، پلتفرم پیشگام پرداخت و ارزهای دیجیتال، پشتیبانی می‌شود.

 

برای دادن رای کلید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا