تتر

معرفی تتر و انواع شبکه های انتقال تتر

تتر اولین و بهترین استیبل کوین شناخته شده در دنیای کریپتو است؛ همین به اندازه کافی دلیل قانع‌کننده‌ای هست که بخواهیم اطلاعات و دانشمان را در رابطه با این رمزارز ارزنده بالاتر ببریم. بر اساس داده‌های جدید منتشر شده توسط شرکت داده‌های دارایی‌های دیجیتال مستقر در پاریس، Kaiko، بیش از دو سوم کل فعالیت‌های معاملاتی بیت‌کوین روی این استیبل‌کوین جنجالی، یعنی تتر، انجام می‌شود.

به عبارت دیگر، قیمت تتر  معمولا همیشه در حدود ۱٫۰۰ دلار با حجم معاملاتی ۸۲,۳۷۹,۳۱۷,۴۶۰ دلار در طی تنها یک شبانه روز یا ۲۴ ساعت است. اگر نتوانستید عدد را درست بفهمید بگذارید تا به حروف هم برایتان بگوییم که در حدود هشتاد و دو میلیارد و سی‌صد و هفتاد و نه میلیون و سی‌صد و هفده هزار و چهارصد و شصت دلار، در یک شبانه‌روز مردم دنیا تتر معامله می‌کنند. شما با انتخاب صرافی توایکس، از سرعت مناسب برای برداشت، واریز، خرید و فروش تتر بهره‌مند هستید.

در این مطلب تلاش می‌کنیم خیلی خلاصه به شما بگوییم که استیبل‌کوینی از جنس تتر چیست و چطور شبکه‌های انتقال تتر کار می‌کنند و کدامند؟

فهرست

استیبل کوین تتر چیست؟

خیلی‌ مختصر و مفید، استیبل کوین‌ها ارزهای رمزپایه‌ای به‌شمار می‌روند که تلاش دارند ارزش بازار خود را به برخی از وجوه رایج پول سنتی مرتبط کنند. استیبل کوین‌ها به عنوان یک وسیله برای حفظ ارزش دارایی، مفیدتر از ارزهای دیجیتال با نوسان زیاد هستند. استیبل کوین‌ها ممکن است به ارزی مانند دلار آمریکا یا به قیمت کالایی مانند طلا هم‌پیوند گردند.

در این رابطه تتر، استیبل‌کوینی پیوسته با دلار است که برای به حداقل رساندن نوسانات قیمت ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین بسیار مفید فایده بوده است. همچنین، در رابطه با دلار، محدودیتی برای خرید و فروش تتر وجود ندارد و شما هرچقدر بخواهید می توانید معاملات بزرگتری انجام دهید.

چون تتر برای سهولت انتقال از شبکه های زیادی پشتیبانی می‌کند تا در مواقع لزوم با از دسترس خارج شدن یک شبکه، بتوان از دیگر شبکه ها برای انتقال استفاده کرد. برای اطلاع از بهترین شبکه انتقال تتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

انواع شبکه‌های انتقال تتر

در مدت کوتاهی پس از عرضه در بازار کریپتو، تتر با بالاترین حجم معاملات روزانه و ماهانه در بین ارزهای دیجیتال موجود در بازار، از بیت کوین پیشی گرفت. بنابر گمانه‌زنی‌ها ارزش رمزارز تتر تا سال ۲۰۲۶ تقریبا با یک دلار برابر خواهد ماند. این ترازی در ارز رمزپایه بسیار ارجمند است. اما ناشی از چیست؟ در وهله‌ی اول بلاک‌چین پشتیبان تتر و در قدم بعدی سهولت نقل‌ و انتقالات تتر به مرحمت شبکه‌های انتقال تتر چنین کیفیت بی‌نقص و ضروری را فراهم کرده‌اند. توکن‌های تتر به‌عنوان توکن‌های دیجیتالی ساخته شده‌اند که بر روی چندین بلاک چین ساخته شده‌اند، از جمله:

 • Algorand
 • Avalanche
 • Bitcoin Cash’s Simple Ledger Protocol (SLP)
 • Ethereum
 • EOS
 • Liquid Network
 • Omni
 • Polygon
 • Tezos
 • Tron
 • Solana 
 •  Statemine

OMNI اولین شبکه انتقال تتر است که بر روی بلاک چین بیت کوین راه اندازی شد. به لطف چنین شبکه‌ی گسترده‌ای از نقل‌وانتقال، تتر درحال تبدیل شدن به اولین وجه رایج در جهان دیجیتالی است که با اختلاف در تمام کشورهای دنیا درست مثل دلار آمریکا معتبر است.

برای انتخاب بین این شبکه ها نیاز به پارامتر هایی هست تا بتوان هرکدام را در مقام مقایسه با یکدیگر قرار داد. مانند کارمزد، سرعت شبکه و امن بودن آن.

کارمزد شبکه های انتقال تتر

با توجه به تعداد زیاد تراکنش های انتقال تتر، هر شبکه با کارمزد پایین تر، حتما بهترین شبکه نیست اما انتقال تتر در حجم های نه چندان زیاد، مقوله‌ی کارمزد را پررنگ می‌کند. در کنار این موضوع امنیت و سرعت انتقال را هم چاشنی کار کنید تا بتوانید به درستی انتخاب کنید. در آخر باید اضافه کرد کارمزد شبکه میزان ثابتی ندارد و ممکن است در زمان های شلوغی شبکه مقادیرش تغییر کنند. شما میتوانید کارمزدها را به صورت آنلاین در کارمزدهای توایکس مشاهده کنید.

سرعت انتقال در هر شبکه

سرعت در انتقال، دارایی در عصر امروز یکی از مهمترین موارد است و دارایی های دیجیتال و شبکه بلاکچین برای بیشتر کردن سرعت و کمتر کردن هزینه ها پا به میدان گذاشتند. شبکه های امنی و اتریوم شاید از امن‌ترین شبکه ها باشند اما به نظر می‌رسد در سرعت قافیه را به شبکه هایی همچون ترون واگذار کرده باشند. شاید برای انتقال تتر با مقادیر محدود بهتر است از شبکه های پرسرعت‌تر با کارمزد های پایینتر استفاده کرد. آیا برای انتقال تتر با حجم های سنگین میلیون دلاری، آیا امنیت مهمتر است یا سرعت؟

امنیت شبکه های انتقال

شاید این بخش زیاد به درد من و شما نخورد، اما برای کسانی که طالب امنیت بیشتر برای انتقال دارایی تتر خود هستند، امنیت حرف اول را بزند. شبکه های ERC-20 و OMNI حتی با وجود کندی، اما مورد اطمینان هستند و از امنیتی بیشتری نسبت به دیگر شبکه ها برخوردارند. برای همین اگر برای شما امنیت موضوعی مهم است و مشکلی با سرعت پایین انتقال ندارید (که شاید تا ۲۴ ساعت هم زمان ببرد) از این شبکه ها استفاده کنید.

تفاوت بین شبکه‌ی اتریوم، Omni و ترون برای انتقال تتر

همانطور که در بالا گفته شد، اتریوم محبوب‌تر و معروف‌تر است. omni یک شبکه انتقال گران‌تر و با سرعت پایین‌تر است ولی ترون هم نرخ تبدیل خوبی دارد و هم سرعت بالا.

غیر از این، شلوغی شبکه و نیاز به ماندن در صف برای تایید تراکنش ها از نکاتی است که برای انتخاب شبکه انتقال تتر باید به آن ها توجه داشت. در ایران با توجه به حجم های در گردش تتر بهترین و مرسوم‌ترین شکل انتقال تتر در شبکه ترون اتفاق می‌افتد.

بهترین کیف پول‌های تتر

به منظور انتخاب یک کیف‌پول مناسب برای تتر بایستی به تعداد شبکه های پشتیبانی شده و امنیت آن توجه ویژه داشته باشید. همینطور یک کیف‌پول با رابط کاربری ساده می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. بهترین کیف‌پول های تتر به شرح زیر است:

شبکه انتقال تتر چیست

بهترین صرافی‌ها برای انتقال تتر

شما تقریبا در تمام صرافی‌ها امکان جابه‌جایی و تبدیل تتر را خواهید داشت چراکه این ارز رمزپایه در حال حاضر از محبوبیت و عملکرد خوبی برخوردار است. داشتن کیف‌پول اختصاصی تتر و پشتیبانی از تعداد شبکه های بیشتر تتر شاید کار شما را برای انتخاب یک صرافی راحت تر کند. 

کلام آخر

از ژانویه ۲۰۱۷ تا سپتامبر ۲۰۱۸، میزان تترهای درگردش از حدود ۱۰ میلیون دلار به حدود ۲٫۸ میلیارد دلار افزایش یافت. در اوایل سال ۲۰۱۸ تتر حدود ۱۰ درصد از حجم معاملات بیت کوین را به خود اختصاص داد، اما در تابستان ۲۰۱۸ تا ۸۰ درصد از حجم معاملات بیت کوین را بلعید. پس انتخاب یک شبکه مناسب برای پراستفاده‌ترین استیبل‌کوین دنیای کریپتوکارنسی امری مهم است. اما برای انتخاب شبکه مناسب بهتر است موارد را بار دیگر مرور کنیم؛ امنیت، سرعت و کارمزد، در ایران با توجه به حجم های انتقال و موارد دیگر ذکر شده، شبکه ترون توانسته توجه گروه زیادی از کاربران ایرانی را به خود جلب کند و گوی را از رقبای دیگر بدزدد. با این حال در درجه اول نیاز خود را بررسی کرده و با توجه به آن بهترین شبکه برای انتقال تتر را انتخاب کنید. شما می توانید جدیدترین مقالات و اخبار دنیای ارز دیجیتال در آکادمی توایکس دنبال کنید.

برای دادن رای کلید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا