آموزشکار با صرافی ها

یونی سواپ _ آموزش کار با یونی سواپ (Uniswap)

دو نوع صرافی ارزهای دیجیتال وجود دارد: صرافی‌های متمرکز یا CEX و صرافی‌های غیرمتمرکز یا DEX Uniswap یک صرافی غیرمتمرکز است که صدها توکن ارائه می‌دهد و از استخرهای نقدینگی برای حمایت از تجارت این دارایی‌ها استفاده می‌کند. این اساسا ابزاری است که برای تجارت سریع و آسان ارزهای دیجیتال بدون واسطه یا منبع شخص ثالث استفاده می‌شود. بزرگترین حسن صرافی های غیرمتمرکز شاید امکان معامله بدون نیاز به احراز هویت باشد. در مقاله هر آنچه لازم است در مورد صرافی ارز دیجیتال بدانید، به توضیح بیشتر در مورد انواع صرافی ها پرداخته ایم.

فهرست

نگاهی کوتاه به یونی‌سوآپ

Uniswap مجموعه ای از شبکه های کاربری است که روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود و امکان تبادل توکن های غیرمتمرکز را فراهم می‌کند. به بیان واضح‌تر، Uniswap یک پروتکل تجاری غیرمتمرکز است که معاملات ارزی خودکار را در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم، که در نوامبر ۲۰۱۸ افتتاح شد، انجام می‌دهد. شما با مراجعه به مقاله یونی سواپ چیست؟ می‌توانید با یونی سواپ به طور کامل آشنا شوید.

آموزش نحوه کار با یونی‌سوآپ

در این بخش تلاش می‌کنیم که خیلی ساده نحوه کار کردن با یونی‌سوآپ‌ را به شما آموزش دهیم. در این رابطه، Uniswap یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است و به عنوان یک AMM (بازارساز خودکار) طبقه بندی می‌شود.

Automated Market Maker یک مبادله ارز بین معامله‌گران نیست، بلکه مکانیزمی است که به طور مستقیم ارزها را با یک قرارداد هوشمند (برنامه) مبادله می‌کند. قرارداد هوشمند قیمت را تعیین می‌کند و با توجه به میزان ارز واریز شده در بورس با معامله گران مذاکره می‌کند.

در مورد یک صرافی غیرمتمرکز (DEX)، هیچ مدیر مرکزی وجود ندارد، بنابراین هنگام معامله ارزهای دیجیتال، معالمه معمولاً باید بین معامله‌گران انجام شود. اما اگر مبادلات ارزی توسط معامله گران انجام شود، ممکن است قیمت های نامناسبی را پیشنهاد کنند و بازار تجارت به حالت غیرمعمول درآید.

در AMM (بازارساز خودکار)، یک قرارداد (برنامه) هوشمند می‌تواند به صورت آنی قیمت را از روی مقدار ارز جمع شده در صرافی محاسبه کند و به آرامی معامله کند.

Uniswap از استخرهای نقدینگی استفاده می‌کند تا به کاربران اجازه دهد هر یک از صدها توکن پشتیبانی شده را به راحتی معامله کنند.

استخر نقدینگی چیست؟

استخر نقدینگی مجموعه ای از وجوه جمع آوری شده است که برای حمایت از تجارت دارایی ها استفاده می شود. وقتی شخصی سفارشی می‌دهد، نقدینگی از این استخرهای نقدینگی برای انجام معامله گرفته می‌شود.

این مشابه روشی است که سازندگان بازار در سهام عمل می‌کنند. بازارسازان شرکت‌هایی هستند که مقادیر زیادی سفارش را برای یک سهام خاص ارسال می‌کنند تا بتوان آن را به طور مداوم معامله کرد. با استخرهای نقدینگی، سفارش‌ها می‌توانند دائماً از طریق کاربرانی که وجوه را در یک استخر نقدینگی قرار می‌دهند، معامله شوند.

بازارسازان یک نسخه متمرکز از استخرهای نقدینگی هستند. استخرهای نقدینگی نیازی به یک شرکت برای حمایت از حجم معاملات، تمرکززدایی و خودکارسازی فرآیند ندارند. استخرهای نقدینگی همچنین به کاربران این امکان را می‌دهند که برای قرار دادن وجوه خود هزینه دریافت کنند.

آموزش خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی یونی سواپ

برای شروع کار با یونی‌سوآپ باید کار خود را با یک کیف پول رمز ارز که از یونی‌سوآپ پشتیبانی می‌کند آغاز کنید. ما متامسک را انتخاب کردیم چون خیلی خوب کار می‌کند و ما هم با آن راحتیم. دیگر کیف پول‌هایی که با یونی‌سوآپ اتصالات خوبی دارند به شرح زیر است:

  • متامسک
  •  ولت کانکت
  • کیف پولِ کوین بیس
  • کیف پولِ فورماتیک
  •  تراست ولت

Uniswap می‌تواند یک ابزار عالی برای سهام دادن وجوه و تجارت بدون اعتماد و بدون مجوز باشد. شروع به کار در Uniswap نیز بسیار ساده است و تنها به چند مرحله نیاز دارد. Uniswap می تواند یک ابزار عالی برای سهام دادن وجوه و تجارت بدون اعتماد و بدون مجوز باشد. در ادامه مراحل ساده کار با یونی‌سوآپ را بررسی می‌کنیم. 

۱٫ اتریوم را از صرافی بخرید

اولین قدم برای اتصال به Uniswap، خرید اتریوم (ETH) از یک صرافی ارز دیجیتال است. از آنجایی که Uniswap در اطراف شبکه اتریوم قرار دارد، خرید ETH ساده ترین راه برای شروع استفاده از Uniswap است. در حالی که صرافی های زیادی برای خرید اتریوم وجود دارد، تعداد کمی وجود دارند که به دلیل کارمزد پایین، رابط های ساده و سرعت تراکنش ها برجسته هستند.

Coinbase یک رویکرد آسان برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. همچنین ارسال ارز دیجیتال در سراسر بلاک چین آسان است، که بعداً مهم خواهد بود. برخی از گزینه های دیگر برای مبادلات Gemini.com و Crypto.com هستند اما به دلیل تحریم های گسترده علیه ایرانی ها معامله در این صرافی ها به گونه‌ای با ریسک بالایی همراه است بنابراین پیشنهاد می‌شود از نمونه بازار های داخلی شبیه سازی شده مانند صرافی ارز دیجیتال توایکس برای خرید اتریوم استفاده کنید. پس از ایجاد حساب در صرافی، می‌توانید حساب بانکی خود را پیوند داده و وجوه را به حساب خود ارسال کنید. سپس، از وجوه برای خرید ETH استفاده می‌کنید.

خرید ETH از صرافی توایکس

۲٫ ETH را به کیف پول اتریوم خود ارسال کنید

گام بعدی در استفاده از Uniswap ارسال اتریوم به کیف پول است. تفاوت کیف پول با صرافی در این است که مکانی برای ذخیره ارزهای دیجیتال است، در حالی که صرافی امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را فراهم می کند. یک انتخاب عالی برای کیف پول اتریوم MetaMask است.

MetaMask کیف پولی است که به شما امکان ذخیره، ارسال و خرید ارزهای دیجیتال را می‌دهد. شما همچنین می‌توانید از کیف پول‌های سخت افزاری مانند Ledger استفاده کنید. وقتی یک حساب MetaMask باز می‌کنید، یک آدرس کیف پول (معمولاً یک رشته طولانی از اعداد و حروف) به شما اختصاص داده می‌شود. این آدرسی است که اتریوم خود را به آن ارسال می‌کنید. در صرافی خود، به موقعیت اتریوم خود بروید. از آنجا، باید گزینه ای برای ارسال ETH خود را مشاهده کنید.

۳٫ کیف پول خود را به Uniswap وصل کنید

هنگامی که کیف پولی حاوی ETH دارید، می‌توانید به برنامه Uniswap ورود بزنید. در بالا سمت راست، گزینه‌ای برای اتصال کیف پول وجود خواهد داشت. روی دکمه کلیک کنید و از بین تعداد انگشت شماری کیف پول پشتیبانی شده انتخاب کنید. اگر از افزونه MetaMask chrome استفاده می‌کنید، باید بتوانید به طور خودکار وارد شوید.

اگر از کیف پول پشتیبانی شده دیگری استفاده می‌کنید، ممکن است مجبور شوید اطلاعاتی را وارد کنید. هنگامی که یک کیف پول را به Uniswap متصل کردید، آماده شروع استفاده از این فناوری ناب انقلابی هستید.

آموزش کار با UniSwap

۴٫ ترید کنید یا توکن ارائه دهید

دو وظیفه اصلی Uniswap انجام معاملات و تامین نقدینگی است. برای انجام معامله، شما به سادگی مقدار اتریوم را انتخاب کنید و سپس اینکه با چه توکنی می‌خواهید آن را مبادله کنید. شما می‌توانید از میان صدها ارز انتخاب کنید، بنابراین شانس خوبی برای پیدا کردن رمزی که می خواهید با آن مبادله کنید وجود دارد.

صرافی یونی سواپ

جمع بندی

در این مطلب از آکادمی توایکس نگاهی داشتیم به چگونگی ورود به یونی‌سوآپ و همینطور نحوه کار و کمی هم درباره فلسفه‌ی وجودی این پلتفرم حرف زدیم. شما بدون نیاز به احراز هویت در این صرافی ها امکان معامله دارید.

اگر می‌خواهید یکی از بهترین صرافی‌های ایرانی را در دایره معاملات خود داشته باشید، حتما توایکس را انتخاب کنید. ما در صرافی ارز دیجیتال توایکس یک تجربه کاربری بی‌نظیر به شما ارائه می‌دهیم. 

سوالات پرتکرار

خیر همانطور که در بالا توضیح داده شد شما نیازی به احراز هویت در یونی‌سوآپ ندارید، داشتن کیف پول کافی است.

بله، این امکان برای کاربران ایرانی که کیف پول دیجیتالی دارند که یونی‌سوآپ از آن‌ها پشتیبانی می‌کند وجود دارد.

 

مهم‌ترین قابلیت این پلتفرم برای خرید NFT این است که می‌تواند سطح دسترسی به محصولات جذابتری را مهیا کند.

برای دادن رای کلید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا